Københavns sommerbobilplass, CityCamp har gjennom de senere årene levd en omskiftelig tilværelse. I fjor var den koronastengt. Nå åpner den med samme vertskap som i 2019, men på ny adresse.
Når pandemien er under kontroll og du ikke hindres av reiserestriksjoner kan København by på et nytt og godt tilbud til bobilturistene. Om det går bra kan det bli en hel kjede av bobilplasser.
Ved enden av Storebæltbrua ligger det en trivelig by med et godt sted å overnatte – en eller flere dager. Effektivt om du er på gjennomreise, men du sover så nær byen at du uansett rekker inn til sentrum. I 2021 skal det skje noe helt spesielt her.
Husker du fiskehandleren i Hirtshals som skulle lage en super bobilplass like ved motorveien ut av byen? Det gikk ikke like raskt som han ville, men planene er ikke skrinlagt. Bare forsinket, bedyrer han.
I fjor var det ingen sentrumsnær bobilplass i København etter at City Camp hadde sin siste sommer i drift i 2017. I år gjenoppstår City Camp på et nytt sted med ny driver. I år blir det to bobilplasser i København.
Det har vært dårlig stelt med sentrale bobilplasser i København. I fjor var det ingen, men denne sommeren kommer det en helt ny bobilplass på Amager. Det finnes også gode alternativer på campingplasser tett på byen.
Han skal lage en topp bobilplass og har et godt samarbeid med kommunen om å få det til. Fra å kjøre fiskebil utvikler han virksomheten til et allsidig tilbud hvor bobilplass for 70 bobiler blir et av de viktige elementene.
København har for første gang på mange år i sommer vært uten en sentral bobilplass. City Camp, som den het, er nedlagt. Hva har så København å by oss bobilister? Bobilverden.no har besøkt et godt alternativ.
Flere besøkende karakteriserte den nye bobilplassen som en av de fem beste bobilplassene i Danmark. Og det gjorde de allerede før alle fasiliteter er på plass.
Det startet smått med 28 bobilplasser sent på høsten i 2014. I år har de 170 bobilplasser fordelt på to områder med 300 meters mellomrom. To kunstige innsjøer og god plass har slått an blant bobilistene. For ekteparet Hansen har det vært en opptur med løpende utvikling for å tilfredsstille behovet.